Wall of fame

Velkommen til IGK's Wall of fame

Mestre damer

2016 Winnie Nøddebo
2015 Winnie Nøddebo
2014 Winnie Nøddebo
2013 Lise Lotte Krarup
2012 Lise Lotte Krarup
2011 Jenifer Daniela Laursen
2010 Aase Schou
2009 Stephanie Rosenkilde
2008 Aase Schou
2007 Aase Schou
2006 Aase Schou
2005 Mette Fenger
2004 Mette Fenger
2003 Helle Bøgedal
2002 Berit Kildsgaard
2001 Jeanne Hørdal
2000 Anne Buur Lund
1999 Anne Buur Lund
1998 Inger L. Jacobsen
1997 Berit Kildsgaard
1996 Asta Rune
1995 Anne Buur Lund
1994 Berit Kildsgaard
1993 Berit Kildsgaard

Mestre herrer

2016 Emil Søgaard
2015 Jonas Sillesen
2014 Simon Henneberg
2013 Simon Henneberg
2012 Emil Søgaard
2011 Nicolai Kristensen
2010 Nicolai Kristensen
2009 Daniel Slot Mogensen
2008 Jacob Espelund Nielsen
2007 Andreas L. Jacobsen
2006 Henning Hausted
2005 Thomas Petersen
2004 Jacob Espelund Nielsen
2003 Andreas L. Jacobsen
2002 Andreas L. Jacobsen
2001 Andreas L. Jacobsen
2000 René Kildsgaard
1999 Andreas L. Jacobsen
1998 René Kildsgaard
1997 Nicolai Mørup
1996 Andreas L. Jacobsen
1995 Andreas L. Jacobsen
1994 Henrik Sandgaard
1993 Nicolai Mørup

Metre senior damer

2016
2015 Bente Sveistrup
2014
2013
2012
2011 Anny Jacobsen
2010
2009 Bodil Bundgaard
2008 Anna Klok
2007
2006 Bodil Bundgaard
2005 Birgit Knudsen
2004 Sonja Juel
2003 Asta Rune
2002 Bodil Pedersen
2001 Bodil Pedersen
2000 Asta Rune
1999 Asta Rune
1998 Asta Rune
1997 Asta Rune
1996 Aase Krogh
1995 Bodil Mosegaard
1994 Karen Eriksen
1993 Birgit Mærkedahl

Mestre senior herrer

2016 Kim Overgaard
2015 John E. Kristensen
2014 Gunnar Hauge Jensen
2013 Gunnar Hauge Jensen
2012 Gunnar Hauge Jensen
2011 Frank Niebuhr
2010 Frank Niebuhr
2009 Egon Petersen
2008 Frank Niebuhr
2007 Frank Niebuhr
2006 Frank Niebuhr
2005 Frank Niebuhr
2004 Frank Niebuhr
2003 Frank Niebuhr
2002 Palle Christensen
2001 Palle Christensen
2000 Palle Christensen
1999 Palle Christensen
1998 Palle Christensen
1997 Svend Nielsen
1996 Erik Toftlund
1995 Erik Toftlund
1994 Aksel Niebuhr
1993 Leo Engedahl

Mestre veteran damer

2016 Åse Frølund
2015 Karla Lauridsen
2014 Ruth Fibiger
2013 Karla Lauridsen
2012 Karla Lauridsen
2011 Birgit Knudsen
2010 Karla Lauridsen
2009 Karla Lauridsen
2008 Karla Lauridsen
2007 Karla Lauridsen
2006 Anna Albrechtsen
2005 Jytte Petersen
2004 Karla Lauridsen
2003 Karla Lauridsen
2002
2001 Ruth Hansen
2000
1999 Jonna Engedahl

Mestre super veteran damer

2016 Karla Lauridsen

Metre super veteran herrer

2016 Leif Pedersen

Mestre midage damer

2005 Aase Schou
2004 Aase Schou
2003 Jette Bundgaard
2002 Bodil Bundgaard
2001 Bodil Bundgaard
2000 Conny Hørdal
1999 Berit Kildsgaard

Mestre midage herrer

2016 Andreas L. Jacobsen
2015 Ole Faatrtoft
2014 René Bach Jensen
2013 Henning Hausted
2012 Andreas L. Jacobsen
2011 Andreas L. Jacobsen
2010 Lars Stenberg
2009 Ole Faartoft
2008 Kim Overgaard
2007 Ole Faartoft
2006 Kim Overgaard
2005 Peder Carsten Levring
2004 Carsten Krogh
2003 Carsten Krogh
2002 Henrik B. Andersen
2001 Henrik B. Andersen
2000 Frank Niebuhr
1999 Finn Knudsen

Mestre junior piger

2007 Ditte Hvid
2006 Stephanie Rosenkilde

Mestre junior drenge

2016 Philip Sillesen Nilsson
2015 Oliver Kramer
2014
2013 Lasse S. Olsen
2012 Emil Moeslund
2011 Jeppe Søgaard
2010 Simon Henneberg
2009 Joachim B. Jensen
2008 Joachim B. Jensen
2007 Jonas S. Nissen
2006 Mick Kristensen
2005 Michael Hosbjerg
2004 Christian Tronøe
2003 Jacob Espelund Nielsen
2002 Jacob Espelund Nielsen
2001 Jacob Espelund Nielsen
2000 Jacob Espelund Nielsen
1999 Marc Kristensen
1998 Morten Saksø
1997 Martin Lykke Thomsen
1996 Jacob Thomsen
1995 Lars Høj Jensen
1994 Andreas L. Jacobsen

;